Замовити дзвінок

Цікава інформація

Візові центри

Заявники, які хочуть подати документи на отримання національної чи Шенген візи, можуть скористатися послугами Пунктів Прийому Візових Анкет до Польщі в Україні, здійснивши попередній запис на подачу документів.

Згідно з прийнятими правилами, заяви на отримання національної візи необхідно подавати відповідно до Консульського округу, де заявник прописаний. Натомість документи на візу Шенген може подавати заявник з іншого Консульського округу за умови надання довідки з місця роботи чи навчання (не стосується віз на роботу).

Територіальна компетенція Генеральних Консульств Республіки Польща в Україні

Генеральне Консульство у Львові: Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська області.

Генеральне Консульство у Харкові:Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Полтавська, Сумська та Запорізька області.

Генеральне Консульство у Вінниці: Вінницька, Чернівецька, Житомирська та Хмельницька області

Генеральне Консульство в Луцьку: Волинська, Рівненська та Тернопільська області.

Генеральне Консульство в Одесі: Одеська, Херсонська та Миколаївська області.

Консульський відділ Посольства РП в Україні: м. Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська та Кіровоградська області.

Місто Адреса
Київ Спортивна пл. 1а, МФК Гулівер, 8 поверх, вхід зі сторони ТРЦ
Житомир вул. Басейна, 2а
Вінниця вул. Пирогова, 52а
Хмельницький вул. Водопровідна, 75/2
Харків Вул. Героїв Праці, 7, ТРЦ «Караван»
Дніпро Просп. Карла Маркса 22, Бізнес-Центр “Атріум”
Івано-Франківськ Вул. Тролейбусна 4А
Львів Торгового Центру «Форум Львів»вул. Під Дубом, 7б
Тернопіль Вул.Танцорова,14
Рівне Вул. Симона Петлюри, 22
Луцьк Вул. Кривий Вал 31
Чернівці Вул.Героїв Майдану, 31
Ужгород Вул.Капушанська, 92
Одеса вул. Канатна 22, 2 поверх

Час прийому документів та видачі паспортів:

08:30 – 15:30 (понеділок – п’ятниця, крім вихідних) – всі анкети приймаються виключно за попереднім записом

Обережно шахраї

Обіцяють роботу за кордоном та високу зарплатню, а потім просто зникають. Таке шахрайство нині процвітає в Україні.

На тлі високого попиту серед українців на роботу за кордоном кількість фірм-посередників зростає. Однак найчастіше вони не мають жодних необхідних ліцензій. Тож гарантій, що заплативши гроші, ви таки доїдете до закордонного місця роботи – немає.

Няні у Італію, будівельники в Німеччину, маляри – в Польщу. У інтернеті безліч фірм пропонують таку бажану у кризу роботу за кордоном. У оголошенні обіцяють золоті гори. Та найчастіше ці компанії не мають ліцензії міністерства соціальної політики. В угодах  прописують, що надають консультативні послуги. Робота таких  – дешевша, тому приваблює людей, але ризики – величезні.

Аби не попастися на гачок шахраїв, фахівці радять звертатися лише до ліцензованих фірм.

Список  можна знайти на сайті Міністерства соцполітики - тут

В Україні їх трохи менше тисячі. Крім того, укладати договір як з посередником, так із закордонним працедавцем тут, в Україні, розписувати все до дрібниць, підпис ставити лише під документом українською мовою.

Скільки годин роботи, оплата за кожну годину, відпустка, лікарняні – всі ці пункти повинні бути включені в контракт згідно ліцензії України.

У поліції зізнаються – впіймати шахраїв майже неможливо. Через неуважність самих людей, які найчастіше не мають жодних доказів шахрайства. Минулого року правоохоронці відкрили 10 кримінальних проваджень, затримати вдалося фігурантів лише однієї справи.

Нові умови праці з лютого 2022 року.

Умови роботи у Польщі для українських працівників у 2022 році зміняться. Зокрема, дозвіл на роботу (освядчення) видаватимуть строком до 2 років. На основі цього дозволу працівник зможе відкрити робочу візу терміном дії 365 днів.

interjob

Нині документ дає право працювати в Польщі протягом 6 місяців на рік, а наступний можна отримати через пів року або ж потрібно оформляти річний дозвіл на роботу(воєвуду). Проте чекати на нього потрібно до 5 місяців.

Також планують спростити отримання карт побуту. Після набуття чинності змін у законі про іноземців українцям не потрібно буде надавати договір оренди. Це полегшення для багатьох працівників, які живуть у хостелах, які їм забезпечує підприємство або агентство з працевлаштування.

Окрім того, з 2022 р. Польща збільшує мінімальну оплату праці. За довгостроковими трудовими контрактами мінімальна зарплата підвищується до 2 363,56 злотого на руки (близько 15 800 тис. грн), а мінімальна погодинна ставка за короткостроковими договорами — до 15,91 злотого (близько 95 грн). Це означає, що у середньому українці у Польщі зможуть заробляти на фабриках та заводах на 200-300 злотих більше (1300-2000 грн).

Крім того, у 2022 році Польща посилює боротьбу з нелегальним працевлаштуванням та зарплатами у конвертах. Тепер інспекція може прийти без попередження та перевірити, чи всі іноземці працевлаштовані легально та отримують зарплату офіційно.

Замовити дзвінок